Základní škola > Informace k přístupu do třídních stránek > Bezpečnost

BEZPEČNOST NA INTERNETU

Z důvodu zvýšení bezpečnosti a ochrany osobních údajů a informací našich žáků implementujeme efektivnější řešení pro přihlašování se do třídních stránek (týdenní plán, rozvrh, seznam žáků, fotogalerie, objednávkový systém konzultací s učiteli). Taky jsme si vědomí nařízení EU GDPR o zpřísněné ochraně osobních údajů, které je v platnosti od května 2019.

Připravili jsme následující informace se záměrem přiblížit vám situaci, pomoct vám lépe se zorientovat v dané problematice a rozhodnout se pro jednu z variant.

Jak se chránit – rizika internetu obecně

• používat aktuální antivir, antispyware, firewall,
  • pravidelně aktualizovat používaný operační systém a užívané programy,
  • používat silné heslo, nezapisovat, neukládat a nesdělovat ho,
  • nepoužívat stejné heslo pro více služeb,
  • neotvírat neznámé či podezřelé soubory, programy nebo přílohy poštovních zpráv,
  • k citlivým službám se připojovat pouze z vlastního počítače a nikdy přes neznámou wifi nebo z internetové kavárny,
  • řádně se odhlašovat ze služeb,
  • pravidelně zálohovat důležitá data,
  • uvažovat, které informace o sobě internetu poskytujete,
  • myslete na digitální stopu, kterou za sebou zanecháváte: pamatujte na to, že všechno, co o sobě na internetu jednou zveřejníte, může být použito jiným uživatelem úplně v jiném významu, s jiným úmyslem a v jiném kontextu, a to i tehdy, když už jste to dávno smazali.