Školní družina > Činnost

V letošním roce budeme pracovat v 7 odděleních. Užíváme kmenové třídy 1. stupně.

(od 1. 1. 2017 je v provozu i 8. oddělení - část dětí ze čtvrtých tříd)

Režim dne:

Mezi 6.30 - 7.20 hod. se scházíme do ranní družiny, kde společně hrajeme klidové hry, stolní a odpočinkové hry, děti si dle zájmu hrají s hračkami apod. V 7.40 hod. odchází děti sami do svých tříd.

Po vyučování přecházejí děti do jednotlivých oddělení, kde se připravujeme na oběd - osobní hygiena, odcházíme společně do školní jídelny, kde dbáme na pravidla správného stolování.

V době od cca 13.15 do 13.45 se věnujeme různým zájmovým aktivitám (četbě, kreslení, stolním hrám, besedám apod.), ve 14.00 odcházíme na vycházku - pobyt můžeme trávit na školním hřišti nebo na hřištích v okolí školy. Pokud počasí dovolí, podnikáme delší vycházky či jiné různé aktivity, jako návštěvy kina, divadla apod. O čase návratu a vyzvedávání dětí ze ŠD budete vždy informováni na nástěnce v hale školy a na webových stránkách naší ZŠ. Při pobytu venku se děti věnují sportovním činnostem, přírodovědě, turistice a dopravní výchově.

V 15.00 hod. se vracíme zpět do školy. V této době se děti věnují osobní hygieně, svačině, kolektivním a společenským hrám, výtvarným a hudebním činnostem a  úklidu třídy.  Po dohodě s rodiči a třídním učitelem si lze vypracovat domácí úkoly nebo se věnovat činnostem dle vlastního zájmu.

V době od 16.30 – 18.00 děti přecházejí do hlavní družiny, kde se věnují rekreačním činnostem a postupně odcházejí domů.

Činnost školní družiny končí v 18.00 hodin.

Jednotlivá oddělení ŠD:

1. oddělení  Hana Absolonová   4. A + 2. A
2. oddělení Tereza Kulhánková   4. B + 2. B
3. oddělení Karolína Petrasová   1. B + 3. A
4. oddělení Kristýna Váchová, DiS. (ved.vych.)   1. A + 3. C
5. oddělení Denisa Žáková   1. C + 3. B
6. oddělení Lenka Mašková   4. C + 2. C
7. oddělení Mgr. Dana Rálišová   část 3. tříd (do 14.00)
8. oddělení Leona Kyjovská   část 4. A + B

Prosíme rodiče přihlášených dětí, aby na začátku školního roku donesli dva balíky kapesníčků a jeden sáček bonbónů (balených - na odměny při soutěžích). Děkujeme.

Děti si mohou donést náhradní oblečení na vycházky (doporučujeme).

Na Vaše děti se těší vychovatelky ŠD.