Vážení rodiče a žáci 5., 7. a 9. ročníku,

žáci 9. tříd a někteří z žáků 5. a 7. tříd se v letošním roce chystají k přijímacím zkouškám na střední školy. Na těchto stránkách naleznete informace k přijímacímu řízení.

Vyplňování přihlášek:

Žáci zašlou hospodářce školy Jitřence Pavlů ze svého školního účtu:

Své jméno, název  a adresu vybrané střední školy, kód zvoleného předmětu.

Vyplněnou přihlášku si mohou žáci vyzvednout v kanceláři hospodářky školy druhý den od zaslání e-mailu.

e-mail hospodářky: jitřenka.pavlů@zs-ns2.cz

Vyhlášení prvního kola přijímacího řízení:

Ve škole je 1. kolo přijímacího řízení do oborů středního vzdělání, resp. konzervatoří zahájeno jeho vyhlášením ředitelem školy:

a) pro obory vzdělání s talentovou zkouškou v termínu do 31. října,

b) pro obory vzdělání bez talentové zkoušky v termínu do 31. ledna.

Termíny konání jednotné přijímací zkoušky:

V oborech vzdělání s maturitní zkouškou se koná vždy jednotná přijímací zkouška (kromě oborů vzdělání s talentovou zkouškou stanovenou v RVP, s výjimkou oboru vzdělání Gymnázium se sportovní přípravou, a kromě přijímání do zkráceného studia dle § 85 školského zákona).

Řádný termín:

a.) pro šestiletá a osmileté gymnázia:

1. termín 19. dubna 2022

2. termín 20. dubna 2022

b.) pro čtyřleté obory vzdělávání:

1. termín 12. dubna 2022

2. termín 13. dubna 2022

Náhradní termín pro všechny uvedené obory:

1. termín 10. května 2022

2. termín 11. května 2022

Podání přihlášky:

do 1. kola přijímacího řízení:

a) pro obory vzdělání s talentovou zkouškou do 30. listopadu 2021

b) pro obory vzdělání bez talentové zkoušky do 1. března 2022

Pokud uchazeči podají dvě přihlášky do oborů s jednotnou přijímací zkouškou, mohou testy konat ve dvou termínech, a to v 1. termínu ve škole, kterou uvedli na přihlášce na prvním místě, a ve druhém termínu ve škole, kterou uvedli na přihlášce jako druhou v pořadí (pořadí škol tedy neznamená preferenci zájmu o danou školu, ale pouze termín konání zkoušky). Pokud uchazeč podá pouze jednu přihlášku do oboru, ve kterém se jednotná přijímací zkouška koná, může jednotnou přijímací zkoušku konat pouze jednou.

V případě, že se uchazeč přihlásí do 30. listopadu 2021 do oboru/oborů Gymnázium se sportovní přípravou (na přihlášce s modrým podtiskem), a do 1. března 2022 podá další přihlášku/přihlášky do oboru/oborů s jednotnou přijímací zkouškou, koná jednotnou přijímací zkoušku ve škole/školách, kde se hlásí do oboru Gymnázium se sportovní přípravou. Toto pravidlo platí i v případě, kdy uchazeč na sportovním gymnáziu nevykoná úspěšně talentovou zkoušku.

Webové stránky:

www.infoabsolvent.cz

www.budoucnostpovolani.cz

Schola Pragensis

V případě dotazů se prosím obracejte na výchovnou poradkyni Mgr. Annu Čermákovou (anna.cermakova@zs-ns2.cz).

Už nyní držíme všem našim žákům palce a u přijímacích zkoušek jim přejeme úspěch.