22. 4. 2021

Rozpis intenzivní přípravy z Čj a M pro žáky 9. ročníku

13. 4. 2021

Vážení rodiče a žáci 5., 7. a 9. ročníku,

žáci 9. tříd a někteří z žáků 5. a 7. tříd se chystají k přijímacím zkouškám na střední školy. Dnes jsme obdrželi do datových stránek informace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) k testování žáků před těmito zkouškami.

ZDE a ZDE naleznete tyto materiály a informuji vás tímto o povinnosti středních škol, které organizují přijímací zkoušku, že jsou povinny zveřejnit informace o povinnostech testování pro uchazeče a podporující osoby na jejich webových stránkách.

V souladu s pokyny připraví naše škola pro žáky, kteří půjdou k přijímací zkoušce, toto testování, a to v termínech stanovených MŠMT (jak pro řádné termíny zkoušek, tak i pro termíny náhradní).

Přesné termíny budou rodičům i žákům sděleny koncem příštího týdne, budou vždy stanoveny tak, aby v případě pozitivního výsledku měli žáci dostatečný časový prostor k provedení ověřovacího RT-PCR testu. Informaci obdržíte opět e-mailem, budou zveřejněny také na webových stránkách školy.

Škola vystaví žákům doklad o provedení testu, které žák předloží střední škole.

V případě dotazů se prosím obracejte na výchovnou poradkyni Mgr. Annu Čermákovou (anna.cermakova@zs-ns2.cz).

Už nyní držíme všem našim žákům palce a u přijímacích zkoušek jim přejeme úspěch.

Mgr. Michaela Rybářová