Poradenský tým > Kariérové poradenství

KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ

- kariérové poradenství zahrnuje poradenskou péči pro žáky i rodiče

- žáci školy jsou na výběr budoucího povolání připravováni od 8. ročníku v předmětu VÝCHOVA K VOLBĚ POVOLÁNÍ

Výchovná poradkyně Mgr. Naděžda Novotná poskytuje kariérové poradenství a poradenskou pomoc při rozhodování o další profesní dráze žáků ve spolupráci s odbornými pracovišti
- zajišťuje pro žáky profi - vyšetření v PPP Praha 6
- zajišťuje spolupráci a poradenství Úřadu práce určené pro žáky ZŠ
- organizuje individuální prezentace středních škol a návštěvu akce Schola Pragensis
- poskytuje aktuální informace žákům a jejich rodičům o průběhu přijímacího řízení
- koordinuje vydávání přihlášek a zápisových lístků na SŠ a víceletá gymnázia
- konzultuje s rodiči i žáky

AKTUÁLNÍ INFORMACE:

Přijímací řízení na střední školy

Podání přihlášky do 1. kola přijímacího řízení

Přihláška se podává řediteli školy v termínu:

a) pro obory vzdělání s talentovou zkouškou do 30. listopadu (přihlášky budu vydávat zájemcům koncem října a začátkem listopadu)

b) pro obory vzdělání bez talentové zkoušky do 1. března (přihlášky budu vydávat na začátku února)

Přihlášky na střední školy budeme našim žákům vydávat ve škole s využitím údajů ze školní matriky.
Žáci 9. ročníku obdrží přihlášku automaticky. Pokud budu mít k dispozici údaje o první a druhé zvolené škole, tedy adresu, IČ, obor vzdělávání (číselný kód a název), do kterého se uchazeč hlásí, vše bude zadáno přímo do přihlášky.
Rodiče žáků 5. a 7. ročníku o vydání přihlášky požádají prostřednictvím e-mailu.  Pokud budou v  e-mailu  uvedeny také údaje o první a druhé zvolené škole, tedy adresa, IČ, obor vzdělávání (číselný kód a název), do kterého se uchazeč hlásí, vše bude zadáno přímo do přihlášky.

Potřebné údaje jsou přehledně uvedeny na www.atlasskolstvi.cz a www.infoabsolvent.cz

Veškeré informace o průběhu přijímacího řízení budu uvádět a průběžně aktualizovat na tomto místě. Zároveň žáci obdrží podrobné informace v papírové podobě.

Mgr. Naděžda Novotná, výchovná poradkyně
nadezda.novotna@zs-ns2.cz

Odkazy k přijímacímu řízení:

Vyhláška č. 353/2016 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání