Sport > 2. stupeň

9. 5. 2019 - Krajské kolo v házené: Novinářský kalamář 2018/2019

Vybraní žáci naší školy se 9. 5. 2019 účastnili krajského kola v házené ve sportovním areálu Hamr, Braník.

Do tohoto kola postoupili po vydařeném obvodním kole, které vyhráli na stadionu Juliska. Krajské kolo se hrálo ve dvou skupinách a dále dle umístění ve skupině o celkové umístění v turnaji.

Ve skupině jsme bohužel prohráli se ZŠ Kuncova a tím se posunuli na zápas o 3. - 4. místo.

Zde již byl tým úspěšný a nakonec se v celkovém pořadí umístil na bronzové příčce a do školy si odvážel pohár za 3. místo v krajském kole Novinového kalamáže 2018/2019.

Všem velmi gratulujeme!!

________________________________________________________________________________________

Naši žáci přivezli stříbro

Žáci naší školy ze šestých a sedmých tříd postoupili po předchozím obvodním a krajském kole, kde zvítězili, na republikové finále v házené známé jako Novinářský kalamář, konaný ve Velké Bystřici ve dnech 23. a 25. 5. 2018. Zde se potkalo pouze devět nejlepších týmů základních škol z celé České republiky. Naši kluci zde odehráli náročné zápasy ve skupině a za jejich velké úsilí a bojovnost přišla odměna. Postoupili z druhého místa do dalších bojů o medaile. Nejdříve v semifinále porazili tým Kopřivnice, toto vítězství je posunulo do finálového boje o zlatou medaili. Zde sice nedosáhli na vítězství s týmem ze Zubří, ale druhé místo si zasloužili právem.

Z Velké Bystřice si odvezli spoustu krásných sportovních zážitků, nádherný pohár a krásné stříbrné medaile.

Velmi jim děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů. Stříbrný úspěšný tým: Daniel Erebai, Kristián Duda, Viktor Svoboda, Vladimír Vácha, Filip Němeček, Martin Kadeřábek, Martin Dvořáček a Milan Vakulyuk.

Republikové finále 2017 v házené je za námi

Ve velké konkurenci šesti základních škol jsme se umístili na krásném pátém místě. Žáci osmých a devátých tříd si zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci nejen naší školy, ale i celého kraje Praha. Boje byly velmi náročné, ve skupině jsme měli oba finalisty a určitě v zápasech s nimi neudělali ostudu. Celé republikové finále natáčela Česká televize a vy vše najdete na níže uvedených stránkách.

Seznam hráčů: Jonáš Patzel, Václav Heřt, Vojtěch Krystlík, Jiří Nytra, Jakub Roháč, Martin Hendrych, Daniel Spilka, Vojtěch Měřinský, Andrej Adamec, Jan Dušek a Jiří Lešner.

Děkujeme všem za podporu a zde můžete najít krásná videa a fotky z republikového finále:

Vyhlášení:

Odkaz na ČT sport:

Jedeme na republikové finále AŠSK ČR v házené základních škol

Naši žáci z osmých a devátých tříd se probojovali až do finále. Prošli obvodním a krajským kolem. Vítězství v těchto kolech nás nominovala do kvalifikace s ústeckým a karlovarským krajem. V úterý 4. 4. 2017 jsme odehráli dvě utkání ve sportovní hale na Děkance. Obě skončila naším vítězstvím. Základní školu z Lovosic jsme porazili 19:14 a základní školu z Nejdku 33:3.

20. – 21. 4. 2017 nás čeká republikové finále, které proběhne v Novém Veselí a Žďáru nad Sázavou. Našim žákům blahopřejeme k velkému úspěchu a věříme, že budou naše město Praha i naši Městskou část reprezentovat se stejným úspěchem.

Indiánský fotbal

Premiéru na naší škole zažila hra, která nese pracovní název "Indiánský fotbal". Turnaj byl organizován pro žáky druhého stupně a za příznivého počasí se do hry zapojila téměř stovka žáků. Ti byli namixováni a následně se všech šest týmu utkalo systémem "každý s každým", vítězové tedy byli skutečně ti nejlepší.