Sport > 2. stupeň


Školní rok 2023/2024

Sportovní den 2. stupně 30. 1. 2024

V úterý měli naši žáci z celého druhého možnost a příležitost pořádně sportovat. Ráno jsme se sešli v aule, žáci vyslechli program a pravidla a šlo se sportovat. Všichni si mohli vybrat z mnoha možností. Hrál se fotbal, florbal, házená, basketbal, přehazovaná, také byl v nabídce pin ponk, stolní fotbálek nebo jednoduché stolní hry a práce s i-Pad (hledání informací ze sportovního prostředí.

Během dne jsme mohli sledovat velmi napínavé zápasy, poměřování sil a povzbuzování do ještě lepších výkonů.

Věřím, že si všichni užili dost sportování a příjemných chvil se svými spolužáky.

Děkuji všem učitelům za podporu a kolegům tělocvikářům za organizaci.

M. Charvátová

____________________________________________________________________________________

Turnaj - fotbal

Žáci z druhého stupně se účastnili v říjnu 2023 turnaje ve fotbale základních škol. Chlapci z osmých a devátých tříd poměřili své síly na velmi dobře obsazeném tunaji. Neobsadili postupové místo, ale ostudu určitě neudělali. Bojovali, hráli a hlavně si to výborně užili.

_______________________________________________________________________________________

Atletické dny na naší škole 

Ve dnech 4. – 6. 10. 203 si naši žáci měli možnost vyzkoušet různé atletické disciplíny. Navštívili sportovní atletické hřiště na ZŠ Pod Marjánkou, kde sportovali a všechny výsledky jim p. učitelky pečlivě měřily a zapisovaly.  

Ve středu zde byli žáci 1. – 3. tříd, skákali do dálky a do výšky, běhali sprint na 50 m a vytrvalost na 400 m, házeli kriketovým míčkem a také si vyzkoušeli štafety. 

Ve čtvrtek si zasportovali žáci 4. – 6. tříd ve stejných disciplínách a v pátek to již byli ti nejstarší, žáci 7. – 9. tříd.  

Velmi děkujeme vedení školy za zapůjčení sportovišť. Bylo to velmi přínosné, všichni se snažili o nejlepší výkony a kde se to nedařilo, nevadí. Jde o mnohem důležitější poznatky, umět se překonat, vyzkoušet si to, a hlavně mít radost ze sportu. 

 

 

Republikové finále – Školský pohár v házené 6. – 7. tříd

 

Žáci naší školy se v termínu 17. – 19. 5. 2023 účastnili tohoto turnaje základních škol. Ve středu ráno jsme odjeli vlakem do Milevska do Jižních Čech.