O škole > Profil školy

ZŘIZOVATEL

Naše škola je veřejnou školou, jejímž zřizovatelem je Městská část Praha 6. Její součástí jsou:

• mateřská škola
  • základní škola
  • školní družina
  • školní jídelna-výdejna

KAPACITA ŠKOLY

Základní škola má kapacitu 600 žáků, v současné době je do školy zapsáno 608 žáků (dočasně je kapacita navýšena pro děti z Ukrajiny). O trvalé navýšení kapacity bude škola žádat po dokončení rekonstrukce školní jídelny.

OCENĚNÍ ŠKOLY

Díky výborným výsledkům je škola:

• EXCELENTNÍ JAZYKOVOU ŠKOLOU PRAHY 6 (děti dosahují výborných výsledků v testování SCIO z angličtiny)
  • FAKULTNÍ ŠKOLOU Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy (umožňujeme praxi budoucích učitelů, podílíme se na pedagogickém výzkumu)

ZAMĚŘENÍ ŠKOLY

Podporujeme všestranný rozvoj dětí, mezi naše prioroty pak patří:

• učení se spoluprací, komunikací, vzájemnou tolerancí (program ZAČÍT SPOLU)
  • PODPORA DĚTÍ nadaných i dětí s potřebou podpůrných opatření (individuální plány, skupinové vyučování)
  • při výuce čtení používáme GENETICKOU METODU
  • nabízíme výuku psaní písmem VÁZANÝM i COMENIA SCRIPT
  • podporujeme CIZOJAZYČNÉ DOVEDNOSTI (výuka angličtiny od 1. až do 9. třídy 4 hodiny týdně, 1x s rodilým mluvčím; výuka dalšího cizího jazyka od 6. třídy; výuka hudební výchovy částečně v angličtině v 6. a 7. ročníku; výjezdy do zemí vyučovaných jazyků; spolupráce se školami v zahraničí)
  • podporujeme ZÁŽITKOVÉ UČENÍ (exkurzní a projektové dny, návštěvy divadelních představení, hudebních pořadů, výstav, muzeí, galerií apod.)
  • dbáme na OCHRANU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ (ve škole třídíme odpad a umožňujeme to i rodičům, děti se účastní programů s přírodovědnou a environmentální tematikou)

VOLNOČASOVÉ AKTIVITY

Pro děti 1. i 2. stupně jsou k dispozici aktivity po skončení vyučování:

• KROUŽKY v rámci i mimo rámec školní družiny
  • možnost trávit čas s kamarády v RELAXAČNÍ ZÓNĚ (s podporou Nadačního fondu)

PODPORA NADÁNÍ a POTŘEB DĚTÍ

• kroužky PŘÍPRAVY i DOUČOVÁNÍ z různých předmětů
  • podpora účasti dětí v SOUTĚŽÍCH a OLYMPIÁDÁCH (sportovních, vzdělanostních i estetických)
  • ve škole pracuje ŠKOLNÍ PORADENSKÝ TÝM, který je k dispozici dětem, rodičům i pedagogům (výchovná poradkyně, školní speciální pedagožky, školní psycholožka, školní metodička prevence, asistentky pedagoga, dvojjazyčné asistentky)

SPOLUPRÁCE

• NADAČNÍ FOND SVOBODA (společné aktivity, podpora práce školního psychologa, podpora  dohledu v relaxační zóně)
  • NÁRODNÍ INSTITUT DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ (podpora společného vzdělávání, supervize a vzdělávání pro pedagogy)