Základní škola > Školní knihovna

Od října 2018 byla knihovna přesunuta do větší místnosti v 1. patře školy a budou ji tak moci navštěvovat celé třídy. Hudebno-knihovna bude sloužit jak k podpoře hudebně pohybových aktivit (výuka hudební výchovy, odpolední hudební kroužky i aktivity projektu Chor Alarm), tak i k rozvoji čtenářství (výuka literární výchovy, čtenářské kruhy, odpolední čtenářské kluby, půjčování knih, literární setkávání apod.)

Otevírací doba pro půjčování knih:

Pondělí: 9.40 - 9.55
Úterý:   13.00 - 14.30
Středa: 9.40 - 9.55 12.15 - 13.15
Čtvrtek: 9.40 - 9.55 13.00 - 14.30
Pátek: 9.40 - 9.55

Klub mladých čtenářů:

Klub mladých čtenářů Albatrosu začal působit na naší škole od ledna 2011. Žáci mají možnost si pětkrát do roka vybírat z pestré nabídky knih za výhodné klubové ceny. V nabídce titulů jsou knihy pro děti od 1. do 9. třídy, knihy pro zábavu i poučení i knihy vhodné jako doporučená četba. Jsme rádi, že děti prostřednictvím Klubu mladých čtenářů si mohou najít cestu ke knihám a pravidelné četbě, neboť ve všech ročnících věnujeme velkou pozornost právě podpoře čtenářské gramotnosti. Bližší informace získáte u paní učitelky Mgr. Ivy Sýkorové.