Základní škola > Školní knihovna

Od září 2022 byla knihovna přesunuta do větší místnosti v 3. patře školy a budou ji tak moci navštěvovat celé třídy. Hudebno-knihovna bude sloužit jak k podpoře hudebně pohybových aktivit (výuka hudební výchovy), tak i k rozvoji čtenářství (výuka literární výchovy, čtenářské kruhy, odpolední čtenářské kluby, půjčování knih, literární setkávání apod.)

Otevírací doba pro půjčování knih:

Pondělí: 9:35 - 9:55 14:00 - 16:00
Úterý:  9:35 - 9:55  14:00 - 16:00
Středa: 9:35 - 9:55  14:00 - 16:00
Čtvrtek: -  -
Pátek: - -

Klub mladých čtenářů:

Klub mladých čtenářů Albatrosu začal působit na naší škole od ledna 2011. Žáci mají možnost si pětkrát do roka vybírat z pestré nabídky knih za výhodné klubové ceny. V nabídce titulů jsou knihy pro děti od 1. do 9. třídy, knihy pro zábavu i poučení i knihy vhodné jako doporučená četba. Jsme rádi, že děti prostřednictvím Klubu mladých čtenářů si mohou najít cestu ke knihám a pravidelné četbě, neboť ve všech ročnících věnujeme velkou pozornost právě podpoře čtenářské gramotnosti. Bližší informace získáte u paní učitelky Mgr. Ivy Sýkorové (iva.sykorova@zs-ns2.cz).