Kroužky > Florbal

Florbal 2023/24

Kroužek florbalu probíhá

Právě probíhá zápis na 2. pololetí!

Informace ZDE

ČTVRTEK

1. – 2. TŘÍDA

ČTVRTEK

3. – 5. TŘÍDA

První hodina                     5.10.2023

Přihlášku zájemci naleznou na www.florbalprodeti.cz

Florbalový kroužek OLYMP FLORBAL

Hlavním cílem našich florbalových kroužků je seznámit děti se sportem, naučit je základní pohybové dovednosti a základní florbalové dovednosti (práci s florbalovou holí a míčkem, vnímání kolektivní hry, základní pravidla florbalu atd.) U všech dětí dbáme na správnou koordinaci těla a celkovou sportovní všestrannost.

Náš florbalový kroužek začíná rozcvičením dětí v podobě různých pohybových her a pomocí základní zjednodušené atletické abecedy. Následuje část tréninku, která je zaměřena na florbalová cvičení, které rozvíjí jednotlivé florbalové dovednosti (pro představu lze uvést například florbalový dribling statický a dynamický, vedení míčku, florbalové slalomy, přihrávky ve dvojicích apod.). Všechny nácviky se trenér snaží provádět zábavnou formou (např. soutěže ve skupinkách). Jednotlivá cvičení na sebe navazují dle základní florbalové metodiky. Poslední část tréninku je samotná florbalová hra, do které se snažíme přenést nově naučené dovednosti. Tato poslední část baví děti nejvíce. Trenéři rovněž připravují děti na mezi školní florbalové turnaje pro děti ze základních škol, které jsou pro všechny děti odměnou.

Snažíme se, aby naše kroužky byly pro děti především zábavou a budoval tak u nich kladný vztah ke sportu obecně – to je podle nás správný florbal pro děti.

Vybavení na florbalový kroužek:

• sportovní oblečení do tělocvičny (jako na tělocvik)
  • pevná obuv do tělocvičny (nebarvící, minimálně dle požadavků školy na výuku tělesné výchovy)
  • florbalová hůl – v prvních hodinách bude mít pan trenér na půjčení erární hole, následně doporučujeme pořídit vlastní, aby si dítě na hůl zvyklo – s výběrem rádi poradíme, můžete objednat na našem e-shopu pro členy klubu a my vybavení doručíme přímo na trénink nebo jiným požadovaným způsobem
  • pití

Veškeré další tréninkové vybavení a pomůcky na florbalový kroužek zajistíme.

Kontaktní a fakturační údaje:

OLYMP FLORBAL z.s.

Bulharská 996/20, 101 00 Praha 10