Základní škola > Projekty školy > BOVYS - ovoce a zelenina do škol

BOVYS - ovoce a zelenina do škol

Naše škola se zapojuje do projektu OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL s finanční podporou Evropské unie.

Základním cílem projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství byli do tohoto projektu zařazeni žáci prvního i druhého stupně základních škol.

Děti dostávají ZDARMA 1 x týdně čerstvé ovoce nebo zeleninu, domácí i exotickou, popřípadě ovocnou či zeleninovou šťávu bez obsahu přidaných cukrů, sladidel, tuků a barviv. Upřednostňována je zelenina a ovoce vypěstovaná v ČR.

Pro naši školu zajišťuje dodávky ovoce a zeleniny forma BOVYS.

Zaměstnanci firmy připraví do bedniček označených třídou, přesný počet podle počtu žáků ve třídě. V předem dohodnutém dni a čase řidič přiveze daný sortiment, který všechny školy zapojené v projektu předem odhlasují. Na pokyn p. hospodářek si pak děti odnášejí "své bedýnky" z hlavní haly do tříd.

Více o projektu OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL: www.bovys.cz