Základní škola > Projekty školy > O2 Chytrá škola

O2 Chytrá škola

POZNÁVÁME NÁSTRAHY INTERNETU

Nově se v letošním školním roce zapojila naše škola do projektu s Nadačním fondem O2 Chytrá škola a získala finanční dotaci v celkové výši 60.000 Kč.

Cílem tohoto projektu je zvýšení digitální gramotnosti našich učitelů, žáků i jejich rodičů. Žáci by se měli umět bezpečně pohybovat na internetu, vhodně reagovat na nepatřičnou elektronickou komunikaci, odhalit dezinformace a fake news.

Žáci by se měli naučit samostatně vyhledávat informace a následně je ověřovat, měli by vědět, že ne všechny zdroje na internetu jsou vhodné a že uvádějí pravdivé a nezmanipulované informace.

Učitelé by měli umět odhalit dezinformace a fake news, aby mohli vhodně reagovat na situace, když žáci falešné zprávy pokládají za pravdivé a dále je šíří.  Rodičům našich žáků bychom rádi umožnili účast na program věnujícímu se velmi aktuálním tématům, kterými dezinformace a fake news jsou.

(V souvislosti se situací v ČR a uzavření škol kvůli Covid-19 - je projekt prodloužen do prosince 2021)