Základní škola > Akce školy > Kdo si hraje, nezlobí!

Kdo si hraje, nezlobí!

8.4.2024

Dne 8. dubna oddělení Sluníček a Sýkorek ze školní družiny podniklo úžasný výlet do světa Království železnic na Smíchově.

V první části exkurze se děti staly chodci a zopakovaly si vše z dopravní výchovy, poznávaly dopravní prostředky, později si mohly vyzkoušet být řidičem metra, trolejbusu, vlaku, a to vše krásně střídala atmosféra dne i noci na kolejištích.

Ve druhé části si samy postavily model železnice a vlaku a mohly začít programovat a hrát si, zkoušet a zkoušet. Nakonec viděly celý úžasný, zmenšený, a přitom dokonale fungující svět Království železnic – obrovské modelové kolejiště postavené na ploše kolem 460 metrech čtverečních.

Všechny děti odcházely z návštěvy s nezapomenutelným zážitkem, na který budou dlouho vzpomínat.

Lenka Mašková, vychovatelka ŠD