Základní škola > Akce školy > Naše účast na anglické soutěži Come and Show

Naše účast na anglické soutěži Come and Show

26.3.2024

Naši žáci se již tradičně zúčastnili anglické soutěže Come and Show, kterou pořádala ZŠ Dolní Chabry. V letošním roce proběhl již 16. ročník soutěže ve dnech 26. a 27. 3. a zúčastnilo se ho celkem 24 škol z celé Prahy.

Naši žáci byli opět velmi úspěšní a soutěžili ve všech kategoriích.

Za jednotlivce v kategorii nejmladších žáků STARTER získala Klárka Zemanová ze 2. A za zpěv anglické písničky 1. místo. V kategorii žáků 3. a 4. ročníků BEGINNER získala Hanička ze 3. C za svůj zpěv 2. místo a taktéž další sólistka z 5. A Emička Černá si vyzpívala v kategorii INTERMEDIATE 2. místo. V nejvyšší kategorii ADVANCED získala Nina Weigertová ze 7. C za zpěv také 1. místo.

Soutěžili jsme také ve všech kategoriích ve vystoupení skupin. Žáci z 2. C pod vedením paní učitelky Průšové si za svou dramatizaci pohádky Malý domeček odnesli 2. místo. V kategorii BEGINNERS si žáci ze 4. B s paní učitelkou Jeřábkovou připravili pohádku Jak šlo vejce na vandr a obsadili 1. místo, stejné 1. místo získali i žáci 5. B a C ze skupiny paní učitelky Chaloupkové. V nejstarší kategorii ADVANCED si žáci ze 7. A připravili pod vedením paní učitelky Čapkové historickou dramatizaci Král Arthur a zaslouženě si odnesli také 1. místo.

Všichni účinkující si soutěž užili, ukázali, že jsou v anglickém jazyce výborní. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Ing. Eva Jeřábková