Základní škola > Akce školy > Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

21.3.2024

Dne 21. 3. proběhla na naší škole již tradiční a oblíbená akce Noc s Andersenem. Děti z pátých ročníků si připomněly slavného spisovatele v různých ukázkách z jeho tvorby a také informacemi o jeho nelehkém životě. Následovala beseda se současným spisovatelem Pavlem Žiškou, který autorským čtením ze svých knih dětem ukázal vlastní tvorbu. Je autorem osmi knih a my si mohli poslechnout ukázky z jeho dosud nepublikované knihy, která se chystá do tisku. Beseda byla zajímavá a byla provázena mnoha dotazy.

Dalším bodem programu byla společná večeře. Pizza. Pak následoval program jednotlivých tříd samostatně. Spaní byl zážitek pro všechny. A společně posnídat v opuštěné jídelně také. Budeme určitě dlouho vzpomínat...

Mgr. Martina Eliášová, paní učitelky a děti z pátých tříd