Základní škola > Akce školy > Zážitkový kurz pro žáky šestých tříd

Zážitkový kurz pro žáky šestých tříd

22.9.2023

Ve dnech 18. až 21. září proběhly zážitkové kurzy pro žáky 6. tříd. Z celkového počtu 61 žáků se kurzů zúčastnilo 57 žáků, bohužel 3 žáci nám těsně před odjezdem onemocněli.

I v tomto roce jsme se vydali do krásného kraje v Českém Ráji a byli jsme ubytováni v hotelu Kavka v obci Malá Skála. V tomto objektu jsme byli již druhým rokem, ubytování se sociálním zařízením, výborná strava, příznivá cena, dostupnost dopravy, vhodné prostory v objektu
i v okolí činí z tohoto hotelu ideální místo pro naše školní aktivity.

Zážitkem jsme začali hned v pondělí ráno, kdy žáci s pedagogy jeli na hlavní nádraží, absolvovali cestu vlakem i cestu do hotelu. Všichni cestování zvládli a za odměnu nás čekal výborný oběd – polévka, kuřecí řízek a brambory.

Odpoledne, a i další dny žáky čekal pestrý program plný zážitkových aktivit, kdy byli žáci rozděleni do náhodných skupin, aby si vyzkoušeli spolupráci se všemi žáky ve třídě. Aktivity žáků sledovali třídní učitelé a mnohých se také zúčastnili. Náklady na pedagogy, náklady na dopravu, veškerý materiál a výtvarné potřeby byly zakoupeny z grantu od MČ Praha 6 a MHMP.

Rodiče žákům hradili cenu za ubytování a stravování. Z finančního příspěvku rodičů byl hrazen i vstup na hrad Vranov, který se všem líbil. Někteří žáci se trochu báli výstupů po pěšinách ve skalách, ale nakonec byli všichni na sebe pyšní, že to zvládli a odměnou jim byl nádherný výhled.

Poslední večer si děti užily závěrečný večírek s tancem, na který si vyrobily masky. Děti se během mnoha zážitkových aktivit dobře navzájem poznaly, seznámily se s novými třídními učitelkami a zažily hodně legrace. Podle závěrečných dotazníků se dětem kurz líbil.

Ing. Eva Jeřábková, školní metodička prevence