Základní škola > Akce školy > Preventivní program pro druháky

Preventivní program pro druháky

11.9.2023

Hned na začátku tohoto školního roku v pondělí 11. září měli žáci z druhých tříd preventivní program, který realizovala Policie ČR. Paní policistka přijela před školu policejním autem a děti si mohly vyzkoušet některé funkce tohoto auta, sedly si dovnitř a nejvíce se jim líbila houkačka. Děti také dostaly reflexní pásek a omalovánky s policejní tématikou. Na obrázcích si s paní policistkou vysvětlily některé nebezpečné situace, ve kterých policisté musí zasahovat. Žáci byli také poučeni, kdy mohou oslovit příslušníky policie o pomoc a na jaká telefonní čísla mohou volat. Tento program byl původně naplánován na konec minulého školního roku, ale z kapacitních důvodů se ho nepodařilo realizovat. Jsme rádi, že preventivní program proběhl a že se dětem líbil.

Ing. Eva Jeřábková, školní metodička prevence.