Základní škola > Akce školy > Den dětí ve Stromovce

Den dětí ve Stromovce

1.6.2023

Dne 1. června se na den dětí uskutečnila zábavná akce pro první stupeň naší školy. Skvělý program si pro žáčky připravili starší studenti z druhého stupně, především zastupitelé školního parlamentu. Ti utvořili dvojce a každá z nich vymyslela stanoviště, které později děti navštěvovaly. Tento den se jako každý rok uskutečnil ve Stromovce, která je vzhledem k zpracovaným aktivitám ideálním prostředím.

Stanoviště byla zaměřená na pohyb, nebo naopak spíše na přemýšlení a cvičení logického myšlení. Všichni z prvního stupně byli rozděleni do týmů a dostali svou kartičku. Do té se poté zapisovalo skóre u každého ze stanovišť. Děti zde běhaly nejen opičí dráhu nebo člunkový běh, ale také si cvičily svou paměť např. u stanoviště jménem „zapamatovák“.

Velmi oblíbená byla přetahovaná o provaz a hádanky. Všichni si den náramně užili a vzhledem ke svým pozitivním ohlasům se na tuto skvělou akci můžeme opět těšit příští rok.

Nikola Steinbachová, žákyně třídy 9. B