Základní škola > Akce školy > Atletický den 1. stupně

Atletický den 1. stupně

24.5.2023

Ve středu se žáci naší školy rozjeli na ZŠ Pod Marjánkou, aby si zde vyzkoušeli atletické disciplíny. Nejdříve proběhl společný nástup, kde se všichni dozvěděli, co je čeká a nemine. Společně se domluvili na pravidlech hodnocení, zápisu výkonů, a hlavně na bezpečnosti.

Tak a začalo se sportovat. Všichni si zkusili hod kriketovým míčkem, skok do dálky, skok do výšky, sprint na 60 metrů a běh na 400 metrů. Někteří dokonce vyzkoušeli i královskou disciplínu štafetu.

Paní učitelky vše pečlivě zaznamenávaly. Své tabulky s výkony žákům nalepily do žákovských knížek. Celý den byl ve sportovním duchu a určitě si jej všichni i sportovně užili.

Mgr. Martina Charvátová, učitelka tělesné výchovy