Základní škola > Akce školy > Open 2023 – Finálový turnaj pražské školní ligy v miniházené

Open 2023 – Finálový turnaj pražské školní ligy v miniházené

24.5.2023

Žáci naší školy se ve středu 24. 5. 2023 účastnili finálového turnaje pražských škol v miniházené, pořadatelem byl Pražský svaz házené. Tento závěrečný turnaj se hrál na TJ Astra, kde se utkaly týmy Základních škol z celé Prahy ve dvou kategoriích.

Mladší žáci 2. – 3 tříd a starší z 4. – 5. tříd. Naše škola zde měla dva týmy, které jsme vytvořily z vybraných hráčů. Oba týmy odehrály náročné zápasy ve skupinách, kde mladší žáci skončili na druhém místě, a to je posunulo k dalším utkáním o 4. – 5. místo. Zde jednou vyhráli a jednou prohráli. Celkově se v konkurenci 17 škol umístily na krásném 5. místě.

Starší tým byl ve skupině šestý, a proto hrál utkání o11. a 12. místo, kde bohužel prohrál a skončil na 12. místě z 16 týmů. Dopolední sportovní den jsme si užívali i mimo hřiště na skákacím hradu nebo při závodivých hrách. Všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu za umístění, super boje a dobrou reprezentaci naší školy.