Základní škola > Akce školy > Dětské dopravní hřiště

Dětské dopravní hřiště

Dne 15. září vyrazili naši čtvrťáci na Dětské dopravní hřiště DDM Praha 6, které se nachází na Vypichu. Praktická i teoretická výuka pro žáky 4. tříd zde probíhá během školního roku v dopoledních hodinách. Podzimní návštěva byla naše první, zjistili jsme, co všechno se budeme muset naučit, abychom získali průkaz cyklisty.

V první části výuky jsme si zopakovali několik základních dopravních značek a vysvětlili si některé dopravní situace. Pak nás čekala praktická část, kde jsme si vyzkoušeli jízdu na kole nebo koloběžce po dopravním hřišti. Na naše dovednosti a případné chyby dohlíželi „strážníci“. Jako cyklisté jsme museli zvládnout světelné křižovatky, jednosměrku i kruhový objezd.

V listopadu nás čeká teoretická výuka v učebně a na jaře, až složíme zkoušku, z nás budou opravdoví cyklisté.