Základní škola > Akce školy > Učíme se prožitkem

Učíme se prožitkem

Po návratu do školních lavic žáci šestého ročníku a žáci 7. A absolvovali preventivní program na téma šikany formou interaktivního divadelního představení. Celkem se uskutečnila 3 představení. Herci divadla Forum představili divadelní představení, které žáci shlédli. Podruhé žáci do představení zasahovali a říkali, které scénky jsou špatné a potom sami tyto scénky hráli na pódiu. Mohli se tak vcítit do role oběti i agresora a vyzkoušet si, jaké pocity musí žáci, kteří jsou šikanováni prožívat. Naši žáci se zapojili do všech scének velmi odvážně, uměli zaujmout správná stanoviska a odsoudit nesprávné chování. Potvrdilo se, že učení prožitkem patří k nejefektivnějším způsobům osvojení si správných postojů. S touto to formou prevence budeme určitě pokračovat i v příštím školním roce, na tuto aktivitu jsme již získali grant od MČ Praha 6.