Základní škola > Akce školy > Světový den laskavosti

Světový den laskavosti

Žáci z 6. B, 8. A a 8. B uklízeli školní dvůr, hrabali listí, pomáhali p. školníkovi stříhat túje. Větvičky následně použijeme na výrobu adventních věnců a dalších výrobků na vánoční trhy. 

1. A Skřítci se připojili do sbírky plyšáků a přinesli své odložené plyšáky, které udělají radost jiným dětem při krizových situacích. Plyšáky předáme záchranným složkám.    

7. B děti si předem vyrobily krásné kartičky (srdíčka a čtyřlístky) se vzkazy pro náhodně vybrané kolemjdoucí, které rozdávaly po Praze při cestě do Radotína a zpět. V Radotíně jsme navštívili filmové představení pro maminky s dětmi na mateřské dovolené. Děti nanosily z aut pořadatelů hračky, různé pomůcky a matrace, které sloužily k zabavení dětí do 3 let během promítání filmu. Po skončení vše zase holky a kluci nanosili do přistavených aut. Akce byla velmi zdařilá a našim dětem se to moc líbilo. 

6. A Žáci navštívili Útulek Modřany 

 4. B oslavila Den laskavosti dnem zvířecím. Děti si přinesly své domácí mazlíčky a ostatním je představily a prezentovaly informace. Laskavost jsme chtěli projevit nejen sobě, ale i zvířátkům. Také jsme pozvali na návštěvu třídu 3. B, která se prezentací účastnila. Den byl super, projekty byly o psech, kočkách, křečkovi, akvarijních rybách, potkanech. 

7. A V rámci Dne Laskavosti jsme navštívili útulek Praha-Modřany, který provozuje z vlastních nákladů a na vlastním pozemku starší důchodkyně. Přinesli jsme do útulku především kuřecí maso, konzervy a rýži a pomazlili se s pejsky. 

9. B byla v útulku v Tróji. Donesli pejskům hromadu piškotů, o něj prý stojí nejvíce. 

Copyright © 2016 ZŠ a MŠ, Praha 6, náměstí Svobody 2

RSS | V případě potíží nás kontaktujte na admin@zs-ns2.cz | Vytvořila společnost IT-PRO s.r.o.