Základní škola > Akce školy > Atletický den

Atletický den

V měsíci říjnu ve dvou dnech 24. a 25. 10. 2019 proběhl atletický den pro žáky naší školy. Navštívili jsme ZŠ Pod Marjánkou, kde mají velmi krásně zrekonstruované školní hřiště a naši žáci jak z prvního, tak z druhého stupně měli možnost vyzkoušet si atletické disciplíny.

První stupeň trénoval a měřil výkony v běhu na 60 metrů, běhu na 400 metrů, hodu kriketovým míčem, skoku do dálky a skoku do výšky. V závěru dopoledne si také žáci vyzkoušeli královskou disciplínu atletiky – štafetu.

Druhý stupeň měl disciplíny velmi podobné, pouze běh na 100 metrů, běh na 800 metrů a vrh koulí. Skok do výšky a dálky byl stejný.

Přesto, že počasí hlavně prvnímu stupni příliš nepřálo, všichni žáci byli nadšení a bojovali o nejlepší výkony. Těšíme se na další návštěvu. Děkujeme ZŠ Pod Marjánkou.