O škole > Protiepidemická opatření

Vážení rodiče,

dovoluji si vám předat informace k současné situaci.

1. Od pondělí 13. 9. 2021 již nebude ve školách probíhat screeningové testování. Poslední testování, které na naší škole probíhalo (PCR testy v pondělí 6. 9.), neprokázalo u žádného z žáků pozitivitu. Vzhledem ke zrušenému testování žádám všechny rodiče, aby sami dbali zvýšené opatrnosti a bedlivě sledovali zdravotní stav dětí. Stejně tak budeme činit my ve škole. Podle mých zatímních informací bylo v základních školách Prahy 6 nyní prokázáno onemocnění covid-19 u 3 dětí a některé třídy přecházejí na distanční výuku.
  2. Nadále trvá povinnost nosit ve společných prostorách školy roušky, ve třídách tato povinnost není.
  3. Žáci naší školy, kteří se od 13. 9. účastní výuky plavání, jsou v dané chvíli v prostorách bazénu jediní (není tam jiná škola), podle opatření tedy nemusí dokládat OTN (Očkování – Test – prodělaná Nemoc). Stejně tak není nutno dokládat OTN ve vnitřních prostorách školy při tělesné výchově.
  4. V souladu s opatřeními budou v určitých případech žáci otestováni antigenními testy, které má škola v omezeném množství ještě k dispozici. Těmito případy je např. odjezd na zotavovací akci (děti budou otestovány před vlastním odjezdem testem ve škole, pokud nedoloží OTN) nebo návštěva dopravního hřiště. Návštěvy divadel, kin apod. aktivit nebudeme v současné době povolovat.

Mgr. Michaela Rybářová, ředitelka školy