Základní škola > Projekty školy > SPOLEČNĚ SE UČÍME 4 - OP JAK

SPOLEČNĚ SE UČÍME 4 - OP JAK

Naše Základní škola a Mateřská škola, Praha 6, náměstí Svobody 2 získala finanční dotaci z Operačního programu Jana Amose Komenského (OP JAK) na realizaci tříletého projektu s názvem SPOLEČNĚ SE UČÍME 4
v celkové výši 3.959.927 Kč. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Realizace projektu s registračním č. CZ.02.02.XX/00/22_002/0002213 byla zahájena 1. září 2022, potrvá
36 měsíců a bude ukončena 31. srpna 2025 (s výjimkou dvou personálních aktivit, jejichž realizace bude v trvání jen
do 31. 12. 2024).

Projekt navazuje na úspěšný, předchozí projekt Společně se učíme 3. Je realizován na základní škole a je zaměřen na personální podporu a osobnostně profesní rozvoj pedagogických i nepedagogických pracovníků naší školy.

Cílem projektu je poskytnout žákům širší personální podporu, zejména žákům ohroženým školním neúspěchem, zajistit rovný přístup ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání a v neposlední řadě rozvoj osobních a sociálních kompetencí žáků. A dále podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání ZŠ a ŠD.