Základní škola > Akce školy > Návštěva Národního pedagogického muzea a knihovny

Návštěva Národního pedagogického muzea a knihovny

19.3.2024

19. března oddělení Sluníček a Sýkorek ze školní družiny navštívilo interaktivní výstavu se zábavně vzdělávacím programem z dějin školství "Cesta kolem světa za 45 minut."

Všechny děti měly možnost cestovat nejen v prostoru, ale i v čase. Poznaly školní pomůcky, které byly více než 150 let staré, viděly vše, co znali a zažili naši předkové. Hravě poznávaly astrologii, topografii, zeměpis, přírodopis, ekologii, měly možnost soutěžit. Největším lákadlem a odměnou pro ně bylo vědecké pískoviště, kde poznávaly vrstevnice a nadmořskou výšku, mohly si postavit Vesuv, nebo Mont Blanc.

Celým pořadem nás doprovázel Ptakopysk podivný se svým poutavým a dobrodružným příběhem. Děti odcházely z návštěvy muzea nadšené a velmi spokojené.

Lenka Mašková, vychovatelka školní družiny