Základní škola > Akce školy > Kulturní únor: Pohádkové dobrodružství a anglická výzva

Kulturní únor: Pohádkové dobrodružství a anglická výzva

19.2.2024

Po jarních prázdninách jsme vstoupili do únorového měsíce s plným nasazením a nadšením pro kulturní zážitky. Tentokrát byl únor ve znamení nezapomenutelných představení, která nám otevřela dveře do světa fantazie a angličtiny.

Hned po návratu do školních lavic jsme vyrazili do divadla ABC na divadelní představení Petr Pan, kde jsme se setkali s rodinou Darlingových. Psí chůva Nana s péčí hlídala malou Wendy a jejího bratříčka. Nicméně, jedné noci se nám otevřela brána do pohádkové Země Nezemě, když tajemný chlapec Petr Pan a víla Zvoněnka přiletěli otevřeným oknem. Nabídli nám nezapomenutelnou cestu plnou dobrodružství se ztracenými chlapci, piráty, mořskými pannami a nebezpečným kapitánem Hákem. Výprava světem fantazie byla naprosto úžasná, a největší radostí bylo, že jsme se mohli s některými herci vyfotit. Víla Zvoněnka nám dokonce přinesla kouzelné třpytky, které jsme si uložili pod polštář a s vědomím magie v noci snili krásné sny.

Dalším zážitkem bylo anglické představení „Jackie and the Horrible Family“ v divadle Reduta. Zde jsme měli jedinečnou možnost vyzkoušet své znalosti angličtiny a porozumět celému příběhu. Byla to nejen výzva pro naše jazykové schopnosti, ale také příležitost pro skvělou zábavu a užitečné učení.

Tyto kulturní akce nejen obohatily naše školní dny, ale také nám poskytly příležitost posunout se mimo hranice běžného a prozkoumat svět fantazie a angličtiny. Snad se i nadále můžeme těšit na podobné kulturní zážitky, které nám otevírají nové obzory a rozvíjejí naše schopnosti a dovednosti.

Kateřina Měřínská – třídní učitelka 2. A