Základní škola > Akce školy > Exkurzní projektový den 7. B

Exkurzní projektový den 7. B

1.2.2024

Dne 1. února 2024 jsme se vydali společně se třídou a paní učitelkou do pražské ZOO. Naše téma byly šelmy. Jakmile jsme dorazili na místo, průvodce nám rozdal k tématu pracovní listy. Poté jsme s ním podnikli okruh, který vedl od lachtanů k vlkům. Cestou jsme viděli mnoho dalších šelem, např. pandu červenou, vydry nebo ledního medvěda. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Věděli jste, že lední medvěd má malé uši, aby zamezil tepelným ztrátám? Že má černou kůži? Že mořské vydry tráví celý život ve vodě a používají kámen, aby se dostali dovnitř škeble či kraba?

Po skončení komentované části jsme si ZOO mohli projít sami. Pořídili jsme tak množství snímků nebo navštívili místní herní prvky a také restauraci. Výletům zdar!

Anna M. Megan a Radek Mls, žáci 7. B

foto Kryštof Benda