Základní škola > Akce školy > Návštěva studentů z USA

Návštěva studentů z USA

12.2.2024

Naše třída 4. C měla tu čest hostit skupinu 20 studentů z USA, kteří se rozhodli studovat semestr v Praze na FAMU. Aby se v Čechách lépe dorozuměli, pomohli jsme jim procvičit si základní fráze, které jim pomohou se v Čechách lépe adaptovat. Na oplátku jsme si i my procvičili angličtinu. Tato skvělá iniciativa nám nejenže pomohla procvičit si angličtinu, ale také poskytla jedinečnou příležitost mluvit s rodilými mluvčími.

Během jejich hodinové návštěvy jsme společně absolvovali různé jazykové aktivity a hry, které nám pomohly zdokonalit naše jazykové dovednosti. Studenti z USA byli velmi ochotní a trpěliví a bylo skvělé vidět, jak se s námi snažili komunikovat.

Jsme vděční za tuto zkušenost a doufáme, že se nám podaří v budoucnu ještě více rozvíjet naše jazykové dovednosti a mezikulturní porozumění.

Mgr. Věra Kejvalová a Cvrčci z 4. C