Základní škola > Akce školy > Exkurze na Fakultě architektury

Exkurze na Fakultě architektury

9.2.2024

V pátek 9. 2. 2024 navštívili žáci 9. A v hodině výtvarné výchovy nedalekou Fakultu architektury ČVUT. Před moderní budovou z roku 2010 na ně čekala paní proděkanka, která jim k exteriéru a působivému interiéru podala odborný výklad. Na pomoc si přizvala studentku prvního ročníku z oboru designu, takže žáci měli k vystaveným dílům informace z první ruky.

Deváťáci si v ateliérech fakulty prohlédli zajímavé pololetní projekty studentů, zmenšené modely staveb, návrhy krajin, nebo reálné modely užitkových předmětů. Design modelů studenti navrhovali i ve spolupráci s umělou inteligencí a naši žáci si mohli vyzkoušet jejich funkčnost.

Děkuji moc milým průvodkyním z Fakulty architektury, které možná inspirovaly deváťáky v jejich dalším studiu a směřování.

Ing. Lucia Levkaničová, učitelka Vv