Základní škola > Akce školy > Návštěva Štefánikovy hvězdárny

Návštěva Štefánikovy hvězdárny

8.2.2024

Ve čtvrtek 8. února oddělení Sluníček a Sýkorek ze školní družiny vyrazilo na menší výlet lanovkou na Petřín a poté na exkurzi do Štefánikovy hvězdárny. I přes nepříznivé počasí se všem výlet moc líbil.

Děti byly velmi zvídavé a šikovné, dozvěděly se o historii vzniku hvězdárny a spolu s Paxim, malou osůbkou v létajícím talíři procestovaly vesmír, měly spoustu zajímavých otázek. Prohlédly si výstavu meteoritů, a nakonec se mohly seznámit s obrovským dalekohledem schovaným v kopuli hvězdárny a poslouchat poutavé vyprávění paní astroložky.

Určitě se sem opět s dětmi vrátíme a všichni budeme rádi objevovat další objevená i neobjevená tajemství vesmíru.

Lenka Mašková, vychovatelka ŠD