Základní škola > Akce školy > Zimní turnaj v miniházené 1. stupně

Zimní turnaj v miniházené 1. stupně

29.1.2024

V pondělí 29. 1. 2024 proběhl Zimní turnaj miniházené pro 1. - 3. třídy. Nejdříve si zahráli naši nejmenší prvňáčci. Po vysvětlení pravidel se pustili do měření sil. Všichni učitelé se snažili všechny žáky prostřídat, některým to šlo velmi dobře, jiní musí ještě trénovat. Určitě nebylo důležité, kdo vyhraje, ale mít dobrý pocit ze sportu, běhání, házení a snažit se v týmu spolupracovat, přihrávat, bránit i dávat góly. Nakonec všichni obdrželi diplomy a ceny za dobré sportovní výkony, a hlavně za velkou snahu.

Následoval turnaj pro žáky 2. - 3. tříd. Ti dorazili v 9:00 hodin a po připomenutí pravidel se začalo hrát. Zde už byla vidět větší zkušenost některých hráčů, měli jsme možnost vidět i velmi pěkné akce. Hráči už hrají kolektivně, více přihrávají, spolupracují a také padá více branek. Někteří hráči měli roli fanoušků, které se ujali velmi kvalitně. Jejich hlasy při fandění bylo slyšet hodně daleko. Turnaj byl opět zakončen vyhodnocením a odměněním. Týmy obdržely diplomy a odměny.

První tří místa obsadily třetí třídy v tomto pořadí: 3. B, 3. A, 3. C a na dalších místech se umístili méně zkušenější druháčci.

Dopoledne bylo super, dle reakcí dětí, SUPER DEN. To byl cíl. Děkuji paní učitelkám, asistentkám, rozhodčím z řad deváťáků a hráčů Dukly Praha.

Mgr. Martina Charvátová, organizátorka turnaje