Základní škola > Akce školy > Návštěva zoubkové paní doktorky u Zvídálků

Návštěva zoubkové paní doktorky u Zvídálků

17.1.2024

V rámci učiva prvouky LIDSKÉ TĚLO k nám ve středu 17. ledna zavítala zoubková paní doktorka Léňa.

Společně jsme si povídali o důležitosti a správné technice čištění zubů. Dozvěděli jsme se také spoustu informací o růstu zoubků, kolik zubů mají děti a kolik dospěláci a jak se jednotlivé zuby jmenují.

Léňa nám ukázala modely zubních kartáčků, zázračné brýle „lupovky“ a v neposlední řadě se nám každému podívala na zoubek smiley. Získané informace jsme aplikovali do praxe. Všichni jsme si přinesli svůj zubní kartáček a zrcátko a pod odborným dohledem začalo důkladné čištění zubů.

Byli jsme odměněni velkou pochvalou a drobnými dárečky. Na závěr jsme si zahráli zábavný kvíz s otázkami na téma ZUBY. Beseda o zoubcích se nám moc líbila, už se těšíme na další povídání o lidském těle.

Mgr. Jana Všetečková, třídní učitelka 1. B