Základní škola > Akce školy > Cesta za Ježíškem a dobrodružství na Pražském hradě

Cesta za Ježíškem a dobrodružství na Pražském hradě

5.1.2024

Druháčci v historické Praze:

Většina dětí se setkává s příběhem tří moudrých králů, kteří se vydali na cestu, aby se poklonili Ježíškovi, a nyní se skupina druháčků rozhodla, že se vydá na stejnou dobrodružnou cestu. A tak se stalo, že se tito malí dobrodruzi vydali do historické Prahy, aby na vlastní oči zažili dávný příběh.

Ve starobylé Praze, s jejími kamennými uličkami a dobovou architekturou, se tito mladí dobrodruzi vydali na výpravu. Jejich cesta je zavedla až před Pražský hrad, místo, kde se mohli vydat do minulosti a prožít svůj vlastní příběh. Ale nebylo to jen o návštěvě hradu, to bylo o dobrodružství a poznání.

Podobně jako tři moudří králové přinesli dary, i tito druháčci nesli své vlastní dary. Nebyly to drahokamy a vonné oleje, ale radost a nadšení, které cítili, když stáli před hradbami hradu. Pro ně bylo toto místo jako dílo ze starých pohádek, o kterých slyšeli od rodičů a prarodičů.

A pak přišla třešnička na dortu: historické auto. Možná nebylo zlaté jako kočár tří králů, ale pro tyto děti bylo stejně vzrušující. Sedět v něm, cítit historii pod svými rukama, to byla zážitek, který si budou pamatovat po celý život. Fotka ve voze na pozadí historických zdí Pražského hradu - to bylo něco, co by je spojovalo s minulostí i s jejich vlastním dobrodružstvím.

A tak se tito druháčci stali moderními dobrodruhy, kteří prožili svůj vlastní příběh tím, že následovali stopu tří moudrých králů. Pro ně to nebylo jen o cestě za Ježíškem, ale o objevování světa kolem sebe a o vytváření vlastních vzpomínek, které budou zářit jako nejjasnější hvězdy na jejich vlastním nebeském obloze.

Kateřina Měřínská, třídní učitelka 2. A