Základní škola > Akce školy > Vánoční atmosféra ve 2. A

Vánoční atmosféra ve 2. A

22.12.2023

Poslední den před vánočními prázdninami naši školu obalil duch Vánoc. Celá škola se sešla na hale a společně jsme si zpívali všem známé koledy. Poté jsme se všichni rozešli do svých kmenových tříd. Co čekalo ve třídě Sovičky? Lavice uspořádané do speciálního – štědrovečerního stolu.

Zdálo se, že se čas zpomalil, když jsme se sešli u této domácí tradice. Vzduch byl naplněn vůní lahodného cukroví a hrnečků s teplým ovocným čajem, ale hlavně atmosférou radosti a očekávání. Seděli jsme společně u jednoho stolu a ponořili se do hovorů o tradičních vánočních zvycích. Některé jsme si dokonce vyzkoušeli přímo v třídě, čímž jsme prohloubili naše pochopení a respekt k těmto rituálům.

Ale přijde-li na Vánoce, není nic krásnějšího než vzájemné obdarování. Věděli jsme, že největší radost spočívá ve vidění úsměvů na tvářích druhých. Srdce naplněná očekáváním, jsme si navzájem předávali drobné dárečky. Jejich rozbalování bylo plné nadšení a radosti. To, že jsme se navzájem potěšili, bylo nejkrásnější darování zážitků, lásky a radosti.

Tento zážitek nejen propojil naše domácnosti, ale také nám ukázal, že Vánoce nejsou jen o dárcovství materiálních věcí, ale o dávání času, pozornosti a lásky lidem kolem nás. Ať už jsme si vyměnili dárky, zazpívali si koledy nebo si povídali o tradicích, spojila nás ta nejvzácnější věc – přátelství a společenství.

Věřím, že toto spojení a radostný duch Vánoc nastal i ve vašich rodinách a zůstane s námi i nadále, ať už jsou Vánoce daleko nebo blízko. Ať se tento duch šíří dál a nosíme ho v srdci, abychom každý den mohli rozdávat lásku a radost.

Doufáme, že i vy jste si užili tyto chvíle plné pohody a štěstí. Přejeme vám všem radostné dny v novém roce 2024!

Kateřina Měřínská, třídní učitelka 2. A