Základní škola > Akce školy > Putování 7. B do doby Karla IV.

Putování 7. B do doby Karla IV.

22.12.2023

Ještě před Vánocemi se třída 7. B vydala do doby Karla IV., kdy navštívila Muzeum Karlova mostu. Zde se seznámila s tím, jak Karlův most vznikl, kdo to byl Karel IV., ale i to, jak kameníci označovali své kameny, aby dostali zaplaceno za svou práci. Dokonce si žáci mohli vyzkoušet pomocí staré kladky zvednout těžký kámen.

Vzhledem k předvánočnímu období mohli žáci zhlédnout i výstavu betlémů. Velmi zajímavé bylo jeho zpracování pomocí slámy. Součástí návštěvy muzea byla i plavba lodí s výkladem. Žáci se nejen dozvěděli mnoho zajímavých informací např. co to je Čertovka, ale podařilo se jim zahlédnout i nutrie.

Ing. Zuzana Ježková, asistentka pedagoga 7. B