Základní škola > Akce školy > Adventní procházka 7. B

Adventní procházka 7. B

21.12.2023

Ve čtvrtek 21. prosince jsme se s žáky 7. B v doprovodu třídní učitelky a paní asistentky vyrazili na procházku adventní Prahou. Naše kroky vedly kolem Písecké brány k domu U Raka. V křivolakých uličkách Nového Světa jsme se těšili pohledem na malebná zákoutí a vánoční výzdobu malých domků. Velice nás potěšila místní paní, kterou jsme náhodou potkali, v doprovodu svého vnuka, pejska a kočky. Paní nám vyprávěla o kostele Panny Marie Andělské a legendě o soše Panny Marie z bočního oltáře. Pokračovali jsme na Loretánské náměstí, abychom se do kapucínského kostela také podívali.  Betlém, který je zde ve vánočním čase k vidění, stojí za návštěvu! Před Vánoci byl ještě bez Ježíška, ale teď tam Ježíška ještě zhlédnout můžete. Vydejte se rozjímat ke kapucínům na Loretánské náměstí, je tam krásně!

Kristýna Waldhauserová, třídní učitelka 7. B