Základní škola > Akce školy > Žáci 3. C vyrazili na procházku vánoční Prahou

Žáci 3. C vyrazili na procházku vánoční Prahou

21.12.2023

Ve čtvrtek 21. prosince se třída 3. C vydala na slavnostní procházku, která začala v areálu Pražského hradu. Pokračovala po malebných uličkách Malé Strany, přes Křižovnické náměstí, až dorazila na Karlův most, kde se třída mohla pokochat krásným pohledem na panoráma Prahy. Svou procházku - zpestřenou debatami o vánočních tradicích a zvycích - "zakončila" na Staroměstském náměstí, kde ji čekal rozsvícený, letos červeno-zlatý vánoční strom. Děti si zde užily nejen pohled na úchvatnou vánoční výzdobu, ale také si pochutnaly na sladkém trdelníku. Po této odpočinkové chvilce jsme zamířili do Betlémské kaple, kde se konala výstava betlémů.

I když ta byla letos zaměřena převážně na sklo, děti se zde mohly seznámit s dalšími předměty spojenými s vánočními tradicemi; například výrobky z materiálů jako je papír, těsto, kov, textil, kůže, ovčí rouno, dřevo a další přírodniny. Výstava na děti zanechala hluboký dojem.

Procházka nejenže poskytla žákům nevšední školní zážitek, ale přinesla k nim i vánoční atmosféru. Stejně tak poukázala na krásu a kouzlo Vánoc v srdci našeho hlavního města.

                 Denisa Fialová, třídní učitelka 3. C