Základní škola > Akce školy > Zimní umění soviček z 2. A oživilo PANÍ ZIMU

Zimní umění soviček z 2. A oživilo PANÍ ZIMU

22.12.2023

Druháci naší školy se v posledních týdnech ponořili do světa barvotisku a vytvořili nádherné obrázky zimní kouzelnice Paní Zimy. S pomocí anilínových barev a své neomezené kreativity vytvořili obrázky, které oživily zimní krajinu.

Anilínové barvy se staly prostředkem pro vyjádření jejich představ o tom, jak by mohla vypadat Paní Zima. Každý detail byl pečlivě promyšlen a namalován s láskou k této zimní postavě.

A co ještě dodalo tomuto uměleckému procesu na kouzlu? Letošní zimní slunovrat! Přesně v den, kdy Slunce osvětluje oblohu nejkratší dobu v roce, naše škola se chystá na nezapomenutelný den. Slunovrat, který letos připadá na pátek 22. prosince, bude zároveň posledním školním dnem pro tento školní rok 2023/24. Tento den bude ve znamení radosti, setkání a třídních besídek spojených s rozdáváním dárků, ale také tradičnímu společnému zpívání, na které se Sovičky pečlivě připravují.

Děti jsou plné očekávání a nadšení, protože se těší nejen na slunovrat a začátek zimních prázdnin, ale také na možnost prezentovat své umělecké výtvory svým spolužákům a učitelům. Bude to příležitost, kdy se celá škola spojí v atmosféře radosti a tvůrčího ducha.

Věříme, že tyto dětské malby nejen přinesou radost a inspiraci všem, kdo je uvidí, ale také nám připomenou krásu zimy a sílu umění ve spojení se zajímavými přírodními jevy, jako je zimní slunovrat.

Takže, ať už přijdou zimní prázdniny, slunovrat nebo besídky s dárky, naše škola se připravuje na nezapomenutelný závěr tohoto školního roku plný štěstí a barvitého umění, které vytvořili naši talentovaní druháci.

Kateřina Měřínská, třídní učitelka 2. A