Základní škola > Akce školy > Třída 6. B pomohla opuštěným zvířatům

Třída 6. B pomohla opuštěným zvířatům

13.11.2023

V pondělí 13. listopadu v rámci Dne laskavosti navštívila třída 6. B útulek v Dolních Měcholupech. Útulek pečuje o exotická zvířata a kočky. Zvířata, která se v něm ocitla, byla nalezena na ulici, majitelé se jich zřekli, nebo skonali. Láska ke zvířatům byla znát již při příchodu do útulku. Pro zvířátka byl připraven vánoční strom s dárky v podobě potravy, hraček, dek apod. Žáci 6. B pro zvířátka přinesli dárky, které pod stromeček vložili. Útulek v Měcholupech spolupracuje s útulkem Troja, tudíž dárky pro pejsky putovaly do Troji. Během dopoledne děti navštívily kočičky, hada, papouška, křečka a další zvířátka. Ostatním žáci vzkazují jediné – nezapomínejte na lásku k lidem, ale také ke zvířatům, a třeba se někdy s rodiči vydejte do nějakého útulku, kde např. vyvenčíte opuštěné pejsky.

Mgr. Kristýna Matulová, třídní učitelka 6. B