Základní škola > Akce školy > Sedmáci a jejich den s uměním

Sedmáci a jejich den s uměním

18.4.2023

Sedmáci měli dne 18. 4. 2023 poprvé exkurzní a projektový den zaměřený na poznávání umění, kultury a následný workshop. Náš den začal ráno u Malostranských mosteckých věží. Během interaktivní prohlídky nám lektorka z Galerie hlavního města Prahy představila soubor soch Karlova mostu od významných českých barokních sochařů. Počasí nám nepřálo, proto jsme se těšili na výtvarný workshop v ateliéru Edukačního centra Colloredo-Mansfeldského paláce. Výsledkem tvořivé práce sedmáků byla koláž na téma “Co by sochy Karlova mostu dělaly, kdyby dnes ožily”. Výzva žáky zaujala a jejich fantazie neměla meze.

Naší další zastávkou bylo Uměleckoprůmyslové muzeu v Praze a jeho nově otevřená stálá expozice ART, LIFE. Umění pro život. Žáci měli možnost, na vlastní oči vidět užité umění od antiky až po design 21 století.

Den s výtvarným uměním jsme si všichni užili!

Ing. Lucia Levkaničová