Základní škola > Informace k přístupu do třídních stránek > Jak se přihlásit

1) Než se prvně přihlásíte do třídních stránek

Nově si nepotřebujete pamatovat žádný kód. Pro vstup bude nyní sloužit školní email Vašeho dítěte. Všechny děti mají vytvořený školní email v podobě jmeno.prijmeni@zs-ns2.cz . Hodně žáků již tento email používá, tudíž si již vytvořili vlastní heslo. V tomto případě můžete rovnou přejít k bodu 2).

Pokud se ale Vaše dítě ještě do svého školního emailu nepřihlásilo (týká se zvl. mladších dětí, za které budete asi zatím využívat e-mail Vy, rodiče), postup je následovný:

1. jděte na stránky www.gmail.com

2. zadejte email svého dítěte: jmeno.prijmeni@zs-ns2.cz

3. heslo pro první přihlášení je: skola000 (bez diakritiky, jsou to tři nuly)

4. po prvním přihlášení budete vyzváni ke změně hesla

5. vytvořte si nové heslo

Nyní jste zaktivovali účet, který Vy/Vaše dítě začne používat pro přihlašování se do třídních stránek, a dále taky v rámci informatiky v 5. ročníku a v průběhu studia na druhém stupni napříč předměty.

V případě, že Vy nebo Vaše dítě někdy zapomenete heslo, obraťte se na ICT koordinátorku školy barbora.buckova@zs-ns2.cz a heslo Vám bude vyresetováno.

2) Jak se přihlásit do týdenních plánů?

1. Jděte na naše stránky www.zs-ns2.cz

2. Klikněte na "Přihlášení" vpravo nahoře

3. Zadejte email Vašeho dítěte + heslo pro přihlášení se do emailu

4. A jste přihlášeni. Nahoře na liště uvidíte jméno Vašeho dítěte, odkaz na uložiště Google Disk a do virtuální třídy Google Classroom (především pro druhostupňové děti).

5. Pro vstup do třídních stránek, klikněte na "Třída".

6. Nyní se nacházíte v prostředí, které již znáte. Naleznete zde (postupně bude doplněno):

- třídní fotku,
- aktuality,
- seznam žáků,
- týdenní plány,
- rozvrh,
- termíny nabízených konzultací (nejbližší budeme nabízet v dubnu).

V případě jakýchkoliv dotazů nebo komplikací se neváhejte obrátit na ICT koordinátorku školy: barbora.supinova@zs-ns2.cz