Aktuality > Základní škola > Testování PCR testy

Testování PCR testy

18. 5. 2021

Vážení rodiče,

jak jste možná již zaregistrovali na našich webových stránkách, uskutečnila naše škola výběrové řízení na veřejnou zakázku malého rozsahu, a to na dodávku a vyhodnocení PCR testování.

Zakázku vyhrála firma AeskuLab k. s., se kterou jsme dnes po schválení zakázky naším zřizovatelem uzavřeli smlouvu.

Testování žáků bude probíhat neinvazivním odběrem slin z úst pomocí tamponu. S tímto testováním již máme zkušenosti z naší mateřské školy.

V příloze naleznete návod k samoodběru, který děti budou provádět pod dohledem pedagogů. Ráno v testovací den se doporučuje hodně pít (pro zvýšení tvorby slin), naopak 30 minut před testováním již nepít ani nejíst (na to dohlédnou pedagogové ve škole).

Podle nařízení budou děti testovány každých 14 dní (tedy již ne každý týden), s prvním testováním začínáme tento čtvrtek 20. 5. v průběhu první vyučovací hodiny.

Děti obdrží ve středu ve škole formulář „Souhlas se zpracováním osobních údajů“ (viz také příloha). Prosíme rodiče o jeho vyplnění a předání dítěti tak, aby jej ve čtvrtek ráno přineslo do školy a předalo pedagogovi, který bude na testování dohlížet.

Upozorňujeme, že nejde o souhlas s testováním – škola testuje dle vládního nařízení, k jeho provádění není souhlas rodičů/zákonných zástupců potřebný.

JDE o souhlas, díky kterému obdržíte zprávu na zadaný e-mail a heslo k otevření zprávy na mobil. Ve zprávě budete vyrozuměni o výsledku testování. Pokud tento souhlas nebudete chtít poskytnout, nemusíte. V případě pozitivního výsledku Vás bude kontaktovat škola sama.

Věřím, že přechodem k neinvazivnímu PCR testování přispějeme ke spolehlivému monitorování epidemiologické situace ve škole i k šetrnějšímu odběru testovacích vzorků.

Mgr. Michaela Rybářová, ředitelka školy